-Περί «ανέμων» και «χρυσών ενδείξεων»:

Εδώ μπορούμε να συζητήσουμε τα πάντα γύρω από τα μεταφυσικά φαινόμενα που έχουμε ή δεν έχουμε συναντήσει.
Άβαταρ μέλους
molo
Προβληματισμένος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 21:06
Χρόνια εμπειρίας: 5-10 χρόνια
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ηλικία: 41

Re: -Περί «ανέμων» και «χρυσών ενδείξεων»:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από molo » Σάβ 30 Ιούλ 2016, 00:44

Τα επιστημονικά αυτά είναι δικής σου επινόησης δυστυχώς και ας σε κρίνουν όσοι ξέρουν εδώ μέσα για τα τινάγματά σου και τα πεδία σου που πηγαίνουν νότια τους στόχους... Σε Πανεπιστημιακό βιβλίο της Γεωφυσικής που είναι η επιστήμη που έχει την πιο άμεση σχέση με το χόμπι μας γράφει επί λέξει πως με τις μεθόδους που υπάρχουν αδυνατούν να προσμετρήσουν τι βγάζουν από τη γη τα θαμμένα αντικείμενα(μέταλλα).. Δεν θα πω άλλα μα μόνο αυτά για να μην κοροϊδεύεις και μπερδεύεις τον κόσμο με δικές σου θεωρίες και με βέργες ή μηχανήματα.



θα θελες πολυ να μαθης ,σε πιο βιβλιο γραμενο πριν 50 χρονια ειναι γραμενο/α. αυτα τα επιστημονικα αλα κοιτα να βρεις αλο κοροιδο . εγω Πρασνοσκουφης ειμαι δε ψαρονω . ποσο ασχετος τελικα μπωρη να εισαι . σε εδωσα 1 στοιχειο . και οσους κοροιδευουν . και εγραψα για νοτια και πιο νοτια ,κτλπ κτλπ . και πριν 50+ χρονια . που γραφτηκε απο ακαδημαικο . του παντειου . λεγετε ??? δε θυμαμαι . τοχω στειλη το βιβλιο στον θειο μου . τοσο πολυ ,,, γαψιμο και προλογο . για την ραβδοσκοπια και να μην ξερης ουτε τα βασικα . καλα ειχα πει στην αρχη οτι οπου ακους πολα κερασια , κρατα μικρο καλαθι .

plavos ευχαριστω φιλε ,μου για την συμπαρασταση ,γιατι κοντευη να μας τρελανη ο φιλος !!! ait και στο τελος θα μας κανη να ,ξεχασουμε και αυτα που με τοσω κοπο μαθαμε. κακο πραμα ο εγωισμος . αλα ait οσω και να χτυπιεσαι κατω ,και οσω να λες οτι τα επιστημονικα ειναι δικης μου επινοησης , δεν προκειτε να στο πω . αν δεν χαμηλωσης τον εγωισμο σου . το εγω δηλαδη και αλος κανενας . σε αφηνω να λες αυτα που λες , για δικης μου επινοησης xaxaxaxaxaxaxaxxaxaxaxaxaaxaxxa........δε πειραζη . εχουν γνωση οι φύλακες. και οι κωδικες της ραβδοσκοπιας δυνονται μονο σε ανταξια ,σε ταπεινοτητα Ατομα, και πανω απολα εμπιστα . γιατι αμα 1νας αμυαλος βγαλη τον κωδικα στην φορα γιατι ενας ειναι μονο . μετα παει ολος ο χρυσος που ναι θαμενος . και τοτε θα αναθεωρησουν πολοι ,που τωρα κοροιδευουν ,την ραβδοσκοπια . που μεχρι και ο μεγας Αλεξανδρος ειχε 7/8 ραβδοσκοπους . με ειδικη διατροφη επι 1 εβδομαδα κτλπ -κτλπ . και απεκτησε 8000 καραβανια κομβοη με μαλαμια . απο τοτε υπηρχε . για οσους δεν πιστευουν .αλα δεν τους κρινω δικαιωμα σας . ο κωδικας ομως , θα δινετε και δινετε πολυ εμπιστευτηκα ,ειδη στης νεες γενιες . και στα καλα,εμπιστα , παιδια .Που ειναι , και μεγαλυτερα σε ηληκια. Φιλε plavos αμα ανεβης θεσσαλονικη η αν εισαι εδω κοντα ελα για καφεδακι,και μεσημερινο στο μπαλκονακι σπιτι μου .να σου δειξω μερικα μαγικα . κουτακια . και κατι ωραιες κατασκευες για τα μαγνητικα . και αμα εισαι και εσυ παιδι ,μαλαμα ,οπως ολα τα παιδια που εχουν ερθη σπιτι,μου στο δοκιμασηριο μεχρι τωρα . δωρακι φιλε μου το μαγικο κουτακι . που μας λεει ο ait οτι το δινουμε και 1000 ευρο χαχαχαχχαχα . για δες εδω και κει , να δεις οτι ανταλαζετε. με οτι μου γυαλιση .παντου αυτο λεη . αρε κατακαημενη ρουμελη .τι σου μελε να παθης τουλαχιστον οταν με κατηγορης να εχεις σωστες πληροφοριες . οχι αρλουμπες . για να σε σεβομαι και εγω .αλιος ειναι αναποφευκτο ,να σε πειραζω εντος εισαγωγικον



Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: -Περί «ανέμων» και «χρυσών ενδείξεων»:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Σάβ 30 Ιούλ 2016, 03:01

Θα ΕΞΑΙΡΕΣΩ τη σελίδα των Χρυσοθήρων με την ελπίδα πως θα αφεθεί η ανάρτησή μου αφού δεν τους αφορά και θα ασχοληθώ με το τι συμβαίνει σε άλλες σελίδες του χώρου μας.. Ομοίως θα εξαιρέσω τι κάνω ή γνωρίζω ο ίδιος και θα ασχοληθώ με το τι κάνουν οι άλλοι που γράφουν στις σελίδες αυτές..
Συνήθως γράφουν συχνά σε αυτές όλο τα ίδια και τα ίδια άτομα τόσο σε μία σελίδα, αλλά πολλοί τους σχεδόν σε όλες τις πιο γνωστές σελίδες... Ποιοι όμως έχουν το κουράγιο και γράφουν επί τόσα χρόνια, με αποτέλεσμα χάρη σε αυτούς οι σελίδες να παρουσιάζουν κίνηση και ζωή, αλλιώς θα αδρανούσαν και δεν θα παρουσίαζαν καμιά «επισκεψιμότητα» με αποτέλεσμα να καταργηθούν;; Γιατί το κάνουν;;
Για τον εγωϊσμό τους;; Για συμφέροντά τους;; Ή και για τα δύο;; Η άποψή μου είναι πως αυτοί που το κάνουν για τον εγωϊσμό και τη φιλαρέσκειά τους είναι λίγοι, γιατί για ένα εγωϊσμό ή ανούσια προβολή και μόνο δεν θα το άντεχαν να γράφουν συχνά και επί τόσα χρόνια... Αν λοιπόν ισχύει η άποψή μου τότε οι περισσότεροι που γράφουν στις σελίδες αυτές το κάνουν για συμφέροντα..
Άλλοτε αντικρουόμενα και χωρίζονται σε κλίκες (παρέες) και τρώγονται μεταξύ τους μέχρι να επέλθει συμβιβασμός. Οι στόχοι όλων είναι κοινοί και αλληλουποστηρίζονται όταν κάποιος σαν εμένα στις σελίδες αυτές ενοχλήσει με λόγια του τα συμφέροντά τους...
Ποια είναι όμως αυτά τα συμφέροντα;; Οι περισσότεροι από αυτούς που γράφουν είναι ηλεκτρονικοί ή γνωρίζουν έστω και πραχτικά να κάνουν ιδιοκατασκευές, κατασκευές ή αντιγραφές ηλεκτρονικών μηχανημάτων αποστάσεως ή και τοπικών ή και ειδικών βεργών με τη βοήθεια τορναδόρου κ.λ.π... Άλλοι είναι μεσολαβητές με μίζα ή και απευθείας έμποροι μηχανημάτων, εξαρτημάτων και εργαλείων του χώρου μας.
Τέλος υπάρχει και η κατηγορία των Ραβδοσκόπων και είναι εκείνοι που με φυσική Ραβδοσκοπία ή και με τη βοήθεια μηχανημάτων αναλαμβάνουν έναντι αμοιβής τους να βρούνε τους θησαυρούς που υπάρχουν σε πληροφορίες άλλων που από μόνοι τους αδυνατούν να εντοπίσουν.
Όλοι οι πιο πάνω έχουν τον ίδιο στόχο δηλαδή με την συχνή προβολή τους στις σελίδες μπας και βρούνε ένα με δυο πελάτες το μήνα να του πασάρουν τα είδη ή τις υπηρεσίες τους ώστε να βγάλουν το μηνιάτικο μισθό αδιαφορώντας αν περισσεύει στις δύσκολες εποχές μας από όσους τα πάρουν.
Οι γνώσεις αυτών επικεντρώνονται στα ηλεκτρονικά και σπανιότατοι από αυτούς έχουν θεωρητικές γνώσεις γεωφυσικής να ξέρουν τι μπορούν να υπολογίσουν επιστημονικά με τις πάνω από δέκα αν θυμάμαι σωστά μεθόδους γεωφυσικής και αν αυτά που υπολογίζουν-υποθέτουν προκύπτουν με βεβαιότητα ή η αβεβαιότητα όσων υπολογίζουν δεν είναι εξαίρεση παρά κανόνας;;;
Δύο ή τρεις μόνο έτυχα στις σελίδες μας που είχαν τις επιστημονικές γνώσεις να μιλήσουν για τα θέματα αυτά μα δυστυχώς και αυτοί κατασκευές τους προωθούσαν ή πωλούσαν μέσω των σελίδων μας και αντί να διαφωτίζουν το τοπίο του χώρου μας το θόλωναν στα βασικά θέματα.
Για τα συμφέροντά αυτά που προείπαμε μπορούν να μεταχειριστούν κάθε τρόπο όπως για παράδειγμα ο καθένας από αυτούς να διαθέτει στην κάθε σελίδα τρία ή περισσότερα ψευδώνυμα και να νομίζουν όλοι πως έχουν δίκιο τα τρία άτομα που λένε πως πετάει ο γάιδαρος και άδικο ό ένας που λέει πως δεν πετάει γιατί αγνοούν πως τα τρία άτομα είναι μόνο ένα.
Να διαθέτουν οι ίδιοι δοκιμαστήρια οπότε και τους είναι εύκολο να συμφωνήσουν ποια μηχανήματα του εμπορίου και ποιες ιδιοκατασκευές θα προωθηθούν στις φετινές επιδείξεις ή ποια θα κατηγορηθούν για να προχωρήσουν άνετα τα νέα που επιλέχτηκαν για φέτος. Και ενώ τα μηχανήματα αυτά στα ας πούμε δοκιμαστήρια τα πάνε περίφημα και τρέχουν πολλοί να τα πάρουν, στην πράξη δυστυχώς αντιλαμβάνονται πως και πάλι πατάτες τους φόρτωσαν.
Άλλος τρόπος για να αυξήσουν τις πωλήσεις ειδών τους είναι και η διασπορά πληροφοριών και σημαδιών για ένα σωρό περιοχές στην Ελλάδα ότι υπάρχουν ακόμα θησαυροί.. Πρέπει να δημιουργηθεί σε όλους η εντύπωση πως η Κάθε σπιθαμή από άκρη σε άκρη της Ελλάδας είναι γεμάτη με θησαυρούς.. Και κατάφεραν να γίνουν πιστευτοί..
Από την άλλη πρέπει όλο και κάπου να βρίσκονται θησαυροί δυο φορές το χρόνο ώστε να τρέχουν τα σάλια και οι ελπίδες κάποιων και να τους αρμέγουν.. Αν δεν υπάρχουν τέτοιες ειδήσεις τότε μπορούν και τις δημιουργούν με ψέματα λέγοντας πως βρήκαν οι ίδιοι ή κάποιες από τις παρέες και κάνουν άνετα τη δουλειά τους.
Έτσι όμως καταστρέφουν άτομα και οικογένειες όπως και δικό μου άτομο που κάθε φορά που διαφήμιζαν τις αρετές νέου μηχανήματος έτρεχε να το πάρει με την ελπίδα ότι δεν θα ήταν και αυτό πατάτες σαν τα προηγούμενα που είχε αγοράσει.
Υποσχέθηκα πως τούτη η ανάρτησή μου θα περιέχει ένα παράδειγμα και πως θα είναι η τελευταία στην εδώ σελίδα όπως και σε κάθε άλλη που δεν είναι δική μου και θα τηρήσω απόλυτα όσα είπα.. Άλλωστε δεν με χρειάζεσθε σε τίποτε από πείρα, γνώσεις ή ικανότητες γιατί και περισσότερα δηλώνετε πως γνωρίζετε και σας ενοχλώ με όσα λέω..
Το παράδειγμα αφορά δύο παρέες μία από Μακεδονία και η άλλη από Πελοπόννησο (δεν λέω νομό ή πόλη για να μην εκθέσω τις παρέες). Επειδή και στις δύο παρέες συνέβησαν περίπου τα ίδια θα τα περιγράψω σαν μία αφήγηση..
Είχαν πληροφορίες για θησαυρούς σε κάποιες περιοχές και κάλεσαν έμπειρους δήθεν και φημισμένους Ραβδοσκόπους να τους τα βρούνε. Δεν ήξεραν όμως τι τους περίμενε.. Οι Ραβδοσκόποι που ασχολήθηκαν με τις πληροφορίες τους, αλλά και σε πιο δίπλα τούτων περιοχές, τους εντόπισαν στην κάθε παρέα τρεις με τέσσερεις περιοχές γεμάτες θησαυρούς.. στη μία είπαν πως υπήρχαν τέσσερα μεγάλα κιβώτια, στην άλλη τόνοι χρυσοί ράβδοι και πολύτιμες πέτρες, στην άλλη ένα κουτί από σφαίρες γεμάτο λίρες και στην άλλη ένα μπαούλο με λίρες και κοσμήματα... Δηλαδή οχτώ περιοχές γεμάτες θησαυρούς.. Αυτά που περιέγραψαν τα αντιλήφθηκαν με σιγουριά από τις ικανότητές τους και τα μηχανήματα που είχαν μαζί τους..
Δυστυχώς όμως υπήρχαν δύο μεγάλα προβλήματα για να πάρουν αυτούς τους θησαυρούς.. Το ένα ήταν που όλοι τους οι θησαυροί ήταν σε μεγάλο βάθος και δεν τους έπιαναν τα τοπικά τους και το δεύτερο το ότι οι στόχοι από τη μια με τα είδωλά τους από την άλλη που πέταγαν τους Ραβδοσκόπους μακριά τους, δεν μπορούσαν με τίποτε να πάνε από πάνω τους ώστε να εντοπίσουν την ακριβή θέση τους, αλλά αν προσπαθούσαν πολλές φορές σίγουρα κάποτε θα τα κατάφερναν.. Έτσι με αυτές υποσχέσεις πήγαιναν και ξαναπήγαιναν ενώ κάθε φορά η αμοιβή τους, τους δίνονταν κανονικά... Μέχρι και πανάκριβα τοπικά έβαλαν τις παρέες να αγοράσουν με την μεσολάβησή τους για να πιάσουν δήθεν τα μεγάλα βάθη και το δούλεμα πήγαινε σύννεφο για περισσότερο από επτά χρόνια..
Ώσπου απογοητεύτηκαν από τους Ραβδοσκόπους, τα τόσα έξοδα και τα μηχανήματα και απευθύνθηκαν σε μένα.. Αυτοί είναι λοιπόν οι κάποιοι αλήτες που γράφουν στις σελίδες του χώρου μας και όχι μόνο αδιαφορούν για την οικονομική καταστροφή που προκαλούν στους άλλους, αλλά κατακρίνουν και όσους τολμήσουν να πουν τι πράγματι συμβαίνει στο χώρο μας.. Άλλωστε από τη διασπορά των ειδήσεων αυτών των αλητών περί ύπαρξης κιβωτίων με λίρες και άλλους θησαυρούς σε ένα σωρό περιοχές της Ελλάδας τρέχουν και καταξοδεύονται ένα σωρό συνάνθρωποί μας και δεν τα μπορώ τέτοια άτομα και τέτοιες συμπεριφορές... ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΧΟΜΠΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΤΕΧΟΥΝ..

Άβαταρ μέλους
molo
Προβληματισμένος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 21:06
Χρόνια εμπειρίας: 5-10 χρόνια
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ηλικία: 41

Re: -Περί «ανέμων» και «χρυσών ενδείξεων»:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από molo » Σάβ 30 Ιούλ 2016, 18:38

σωστος . εισαι . ait . οταν μιλαμε για ερευνα επι αμοιβης , και οχι ποσοστο επι του στοχου[ που θα βγαλουν οι ραβδοσκοποι ενωειτε ] ειναι ετσι ακριβως οπως τα λες .αλητες , ρε φιλε Ναι . για ραβδοσκοπους αποκλειστικα , μιλαω .
το θεμα της πελοπονησου το γνωριζω . ειναι και ο θειος μου σε 1 ακρουλα και μου τα λεει . ποσα λεφτα εδιναν . για να τους εντοπισουν ντεμεκ τους στοχους . 1000δες ευρο καθε φορα . Τι να πεις.....!! !!
τοσο μυαλο ειχαν και αυτοι ,που τα εσκαγαν .
Σε αυτη την ιστορια ,καθως εγω περα απο το παθος με την ραβδοσκοπια , ασχολουμαι και με σημαδια . μολις ειδα ενα σημαδακι . 1 σταλια . σε παχος οσω 1 καρφιτσα , καταλαβα τι σημαινη .
Οταν ομως τους ειπα, παιδια πληρωστε με τα εισητηρια του τρενου , για να κατεβω .και δεν θελω τιποτα ,αλλο. ηταν και ειναι . απεριοριστου μερων επιστροφης, 54 ευρο . οι κυριοι αυτοι αφου εφαγαν την φολα . με τα τοσες 1000δες ευρο που ειχαν δωση /***και ακομα δινουν ***. αλα για τα 54 ευρο , ουτε λογος . και την ψωνισα και γω . και δεν κατεβαινω .
τωρα . καλα να παθουν . δεν τους λυπαμαι ,τετιους ,ανθρωπους . που δινουν κρυφα 2χιλιαρα ,για να ερθουν ομαδες . και τσιγκουνευονται τα 54 .ευρο . ΟΧΙ . δεν τους λυπαμαι . αυτους . στην συγκεκριμενη υποθεση .
κατα τ' αλα ,συμφονω με τον ait
Ετσι , οπως τα λεει ειναι , και μπραβο που τα ειπες . το σωστο να λεγετε . και ait ασε φιλε μου για λιγο τα βιβλια της γεωφυσικης στην ακρη ,[ για λιγο ,οχι πολυ] και ριξε Μία καλη ,μα πολύ καλή ματια , με τα βιβλια , της
Γεώμαγνητικης.- γεωμαγνητισμός . κτλπ . κερδισες τον σεβασμο μου με αυτο το κειμενο που εγραψες , και να ξερης φιλε μου .οτι εγω παρολο που ασχολουμε με ιδιοκατασκευες ,ως επιτοπλίστον ραβδοσκοπικον μονο . που δεν υπαρχουν στο εμποριο . τα κανω μονο για εμενα και φιλαρακια που τους τα κανω δωρα , αμα ειναι ψυχουλες .
Δεν ανηκω ait. σε καμια κατηγορια , φιλε μου . απο αυτες που πολυ σωστα εγραψες ,οτι υπαρχουν . μην με κατατάσης εκει . Αυτοι ειναι απατεωνες . οπως πολυ σωστα εγραψες. αυτα απο μενα . την καλησπερα μου σε ολα ,τα μελοι ,του forum .

Υ.Γ

Με ειχες κατατάξη με αυτους τους απατεωνες-κλικες ,[παρεες] γιαυτο εισουν τοσο ,επιθετικος ,
μετα απο αυτο το κειμενο . που εγραψες , τωρα το καταλαβα .
και ετσι εξηγητε , και το τοσο πολυ , ξεμαλιασμα ,σαν παντρεμενη καναμε ρε σι :lol: τελος παντον .
να μεινης φιλε,μου εδω περα . Ν α μήν φυγης . τελικα εισαι ωστος , γιατι και εγω σε ειχα παρεξηγηση ,να πω την αληθεια . και ειμουνα και γω , απότομος , στης απαντησης ,και γενικα σε οτι εγραφα . μετα απο αυτο το κειμενο Ομως ... .εδειξες πιος εισαι .respect φιλε . τον εχεις κερδιση απο μενα ,και απο ολους πιστευω εδω μεσα . που τα ειπες τα πραγματα ,με το ονομα τους . και παλι Μπραβο.

van
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Δευ 14 Μαρ 2016, 01:55
Χρόνια εμπειρίας: 5-10 χρόνια
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ηλικία: 55

Re: -Περί «ανέμων» και «χρυσών ενδείξεων»:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από van » Τρί 02 Αύγ 2016, 20:57

βρε φουρναρη, φερε κανα φουρνοξυλο προϛ τα εδω. αυτα που ειχα απο τον πεθερο και τον κουμπαρο τα εχω σπασει.

Απάντηση