ΣΚΕΨΗ ΓΙΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΧΡΥΣΟΘΗΡΩΝ

Κάντε εδώ τις προτάσεις σας για το φόρουμ νέες ιδέες πάντα δεκτές.
Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

ΣΚΕΨΗ ΓΙΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΧΡΥΣΟΘΗΡΩΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Παρ 02 Μαρ 2012, 01:59

Εκφράζω μια σκέψη μου για συνάντηση όσων χρυσοθήρων θελήσουν να διαγωνισθούν ποιος σε άγνωστη περιοχή θα εντοπίσει από μακριά θα επικεντρώσει μετά και θα βγάλει μέταλλο (που θα ονομάσει από πριν) από τη φύση και όχι από δοκιμαστήριο.Η περιοχή θα επιλεγεί σε όποιο νομό θελήσετε αλλά θα ανακοινωθεί από αυτόν που τη διαλέξει παραμονή της συνάντησης.Η περιοχή δεν θα πρέπει με τίποτε να είναι αρχαιολογική.Θα δοθουν δυο μόνο ευκαιρίες στον καθένα που με ψηφοφορία διαλέξετε να δοκιμάσει και καλό θα ήταν στο σκάψιμο να συμμετείχαν όλοι οπότε αν κάποιος έπεφτε κατά τυχη σε θησαυρό ο διαγωνισμός να ωφελούσε απρόσμενα εξίσου όλους τους συμμετέχοντες.Από δικής μου πάντως πλευράς αν με επιλέξετε να διαγωνισθώ και αν τύχει η περιοχή να έχει θησαυρό σίγουρα θα σας μείνει αξέχαστη η συνάντηση.Ακούω τις γνώμες σας μα πριν από όλα αν συμφωνεί ο Αντμίν αλλιώς δεν μπορεί να γίνει.


Ait Ραβδοσκοπία

CRYPTON
Περίεργος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ 29 Φεβ 2012, 23:07

Re: ΣΚΕΨΗ ΓΙΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΧΡΥΣΟΘΗΡΩΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από CRYPTON » Παρ 02 Μαρ 2012, 07:19

Θα ηταν μια ωραια περιπτωση (δημοσια δοκιμη) και μαλιστα τυχαια. Αν επιλεγει η περιοχη Αττικης ή Φθιώτιδας, θα ηθελα να δηλωσω συμμετοχη

TOTTHS
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 430
Εγγραφή: Σάβ 14 Ιαν 2012, 23:56

Re: ΣΚΕΨΗ ΓΙΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΧΡΥΣΟΘΗΡΩΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από TOTTHS » Παρ 02 Μαρ 2012, 15:55

καλώ ακούγετε αν μας το επιτρέπει και ο προεδρος το συζητάμε όλη μαζί τώρα για περιοχή ας συμφωνήσουν τα παιδιά πρώτα και τα λέμε δεν θα μίνι πέταλο για πέταλο ?????

tsaros
Πρόεδρος
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Σάβ 30 Ιαν 2010, 11:55

Re: ΣΚΕΨΗ ΓΙΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΧΡΥΣΟΘΗΡΩΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tsaros » Σάβ 03 Μαρ 2012, 00:49

Καλό ακούγεται αλλά μια τέτοια συνάντηση είναι δύσκολη από νομικής άποψης .Επειδή έχω προβληματιστεί με την υπόθεση αυτή μια λύση είναι να ορισθεί μια επιτροπή 2-3 ατόμων και σε περιοχές μη χαρακτηρισμένες ατομικά ο καθένας ενδιαφερόμενος να γυρίσει ένα βίντεο παρουσία της επιτροπής {δεν χρειάζεται να φαίνονται και πρόσωπα} και να δείξει τα αποτελέσματα της έρευνας του ανεβάζοντας το βίντεο στο youtube και βάζοντας λινκ εδώ στη σελίδα.

Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: ΣΚΕΨΗ ΓΙΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΧΡΥΣΟΘΗΡΩΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Σάβ 03 Μαρ 2012, 12:25

Τους νόμους τους ψηφίζουν με την άποψή μου κυρίως για να απαγορεύουν στους φτωχούς να προκόψουν ή να τους εκματαλλεύονται με διάφορες δήθεν για το καλό τους προφάσεις.Και ιδίως στην Ελλάδα που είναι σε θέση να ανακυρήξουν όλη την Ελλάδα αρχαιολογική χωρίς να είναι, μόνο και μόνο για να μην δικαιούται ο φτωχός κάποιο χαμένο θησαυρό ή μέρος του.Από εκεί και πέρα αφού απαγορεύουν τα πάντα ακόμη και να επιβιώσετε τι να πω.Υπακούστε και μην τολμήσετε να κάνετε τίποτε.
Ait Ραβδοσκοπία

Απάντηση