Καλημέρα!!

Σοβαρές συζητήσεις για σοβαρά και μη θέματα!
babinis
Περίεργος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2012, 14:03

Καλημέρα!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από babinis » Παρ 20 Απρ 2012, 09:03

Καλημέρα και απο εμένα!!

Πρώτη φορά γράφω και είμαι νέος στο άθλημα!! Ξέρει κανείς καμία ιστορία για την Κέρκυρα? Κάτι πιστέυω θα υπάρχει καθώς το νησί στο πέρασμα των αιώνων γνώρισε πολούς κατακτητές και ήκμασε για μεγάλη περίοδο!



TOTTHS
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 430
Εγγραφή: Σάβ 14 Ιαν 2012, 23:56

Re: Καλημέρα!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από TOTTHS » Παρ 20 Απρ 2012, 19:14

Καλός ήρθες στην παρέα μας δεν είμαι από κερκυρα αλά αυτό που ζητάς να σου πούνε δύσκολο να σου πούνε αυτό το θέμα πρέπει να το ψάξεις επιτόπου φιλικά στο λέω???

Άβαταρ μέλους
petros
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: Παρ 29 Ιαν 2010, 22:36

Re: Καλημέρα!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από petros » Τετ 25 Απρ 2012, 12:18

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά .
Κέρκυρα είναι όλες οι ιστορίες μπλεγμένες με αρχαιολογικού ενδιαφέροντος περιοχές . Πρέπει να ψάξεις παλαιά αρχεία σε βιβλιοθήκες και σε μνήμες παλιών κατοίκων .

babinis
Περίεργος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2012, 14:03

Re: Καλημέρα!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από babinis » Παρ 01 Φεβ 2013, 09:27

Μετά απο αρκετό καιρό επιστρέφω στο Φόρουμ!! Νέος στο άθλημα, λέω τώρα που ανοίγει ο καιρός να ξεκινήσω καμια εξόρμηση στην ύπαιθρο!! Θα ήθελα τα φώτα σας στο παρακάτω θέμα: Εδώ στον τόπο μου, υπάρχουν τέσσερα εγκαταλελειμένα χωριά. Το παλιότερο, χρονολογείται στα τέλη του δεκάτουπέμπτου αιώνα, όταν εγκαταλείφθηκε μετά απο επιδρομές πειρατών, και το νεώτεροπ στα τέλη του δεκατουενάτου. Η πρόσβαση στο πρώτο είναιαρκετά δύσκολη, καθώς με το πέρασμα του χρόνου έχει καλυφθεί με πολύ πυκνή βλάστηση και δεν είναι δυνατή η εύκολη πρόσβαση. Στις άλλες περιπτώσεις όμως, υπάρχει πρόσβαση. Τα κτίρια, αν και ερειπομένα, παραμένουν προσβάσιμα. Σε ποιά σημεία θα προτείνατε να ψάξω και με ποιόν τρόπο?

Απάντηση