θεματα που αφορουν την ραβδοσκοπια.

Πληροφορίες και συζητήσεις για πρακτικές μεθόδους και ιδιοκατασκευές αναζήτησης χρυσού
Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: θεματα που αφορουν την ραβδοσκοπια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Κυρ 21 Οκτ 2012, 22:45

φίλοι και φίλες
Για να μην σας εξαπατούν και σας ταλαιπωρούν με ψευτιές για μάρτυρες ή άλλα κόλπα και ειδικές ραβδοσκοπικές βέργες ή μηχανήματα τυχάρπαστοι ραβδοσκόποι ή και τυχάρπαστοι επιστήμονες πάνω στην ραβδοσκοπία σας ξεκαθαρίζω τα εξής: Α) Δεν παίζει κανένα απολύτως ρόλο με ποιο είδος μετάλλου ή κράματος βεργών και θηκών τους ραβδοσκοπείτε Β) Δεν παίζει κανένα ρόλο το μήκος τους, το πάχος τους ή ακόμα και το σχήμα τους, ως επίσης και η μόνωση ή η γείωση των αντικειμένων που αναζητείτε ή του εαυτού σας.. ΔΕΣΜΕΥΟΜΑΙ μετά τα χειρουργεία που θα υποστώ και όταν τα ξεπεράσω κατά την ερχόμενη άνοιξη ή καλοκαίρι όπως υπολογίζω να σας αποδείξω σε επώνυμη ανοιχτή συγκέντρωση στη Φθιώτιδα που θα βιντεοσκοπείται όλα όσα σας ανέφερα πιο πάνω. Συγκεκριμένα με δυο βέργες μια σε κάθε μου χέρι με ή χωρίς λαβές τους χωρίς να φέρω τίποτε άλλο επάνω μου ή στις λαβές, διαφορετικού μετάλλου πάχους και μήκους κάθε φορά γειωμένα ή αγείωτα να διαχωρίζω σε κάθε πέρασμά μου που έχετε από εσάς που θα προσέλθετε τοποθετήσει χαλκό που λίρες και που κοσμήματα λέγοντας το είδος τους και τη θέση τους….



Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: θεματα που αφορουν την ραβδοσκοπια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Πέμ 25 Οκτ 2012, 21:15

ΔΥΣΤΥΧΩΣ Φίλοι μου δεν πρόκειται να πραγματοποιηθεί τίποτε από όσα δεσμεύτηκα πιο πάνω.. Αν και τόσο καιρό εδώ και σε άλλες σελίδες να προσφέρω όπου μπορούσα θέλησα…. ούτε τούτο ήταν εύκολο… Κουράστηκα όμως από τα αρνητικά του χώρου μας με τις άσχημες συμπεριφορές μελών μας και αποφάσισα να μην ασχολούμαι πλέον με τις σελίδες μας.. Αν τυχόν θέλετε να μάθετε πιο λεπτομέρειες για τούτα κοιτάξτε στο θέμα εδώ μέσα «ΤΙ ΛΕΝΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗ ΡΑΒΔΟΣΚΟΠΙΑ ΜΟΥ» όπου θα αντιγράψω τα πιο πάνω και θα αντιγράψω επίσης κάποιες άλλες αναρτήσεις μου πάλι εδώ μέσα που ίσως και καταλάβετε γιατί κουράστηκα.

Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: θεματα που αφορουν την ραβδοσκοπια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Κυρ 11 Νοέμ 2012, 01:44

Κάποιος συμπαθής επιστήμονας πρόσφατα εναντιώθηκε όπως και εγώ κάποτε στην ανάλογη σελίδα στο ότι ο σερβομηχανισμός είναι η «εξήγηση» του φαινομένου της ραβδοσκοπίας άποψη που την εξέφρασε Πανεπιστημιακός.. Στη συνέχεια ο ίδιος συμπαθής επιστήμονας διατυπώνει τον στοχασμό πως αν εξηγηθεί για ποιο λόγο μετακινείται η βέργα στα χέρια του ραβδοσκόπου θα εξηγηθεί και η ραβδοσκοπία.. Πληροφοριακά πάνω σε αυτό και σεβόμενος τα τόσα χρόνια ερευνών του έχω αντίθετη άποψη.. Σε μένα οι βέργες δεν κινούνται, έλκονται ή απωθούνται μα ραβδοσκοπία υπάρχει… Θα μπορούσα ίσως να πω που εστιάζεται το θέμα και όχι απλά με την γνώμη μου μα και πειραματικά …δυστυχώς όμως ακόμη και αν μπορούσα δεν θα το έκανα για λόγους προσωπικούς.

Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: θεματα που αφορουν την ραβδοσκοπια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Τετ 14 Νοέμ 2012, 20:33

Αν και δεν με αφορά θα ήθελα να κάνω μια τοποθέτηση «επιστημονικής κάπως άποψης» ώστε να ξεκαθαριστούν στους ραβδοσκόπους κάποια πράγματα είτε έχουν ραβδοσκοπικές ικανότητες είτε όχι για να μην πελαγοδρομούν με όσα ακούγονται πρόσφατα στο χώρο μας: …1) Ραβδοσκόπος χωρίς ραβδιά ή ραβδί (Ι ή Γ ή Υ ή σπιράλ από μέταλλο ή ξύλο κ.λ.π.) δεν υφίσταται γιατί σπάνια κάποιος μπορεί με γυμνά τα χέρια του και χωρίς την σωστή τοποθέτηση τους να ραβδοσκοπήσει… Άρα ο ραβδοσκόπος χωρίς τα σύνεργά του δεν μπορεί να κάνει τίποτε απολύτως.. Όταν μάλιστα εφαρμόζει αναποτελεσματικά στην ουσία «κόλπα» για να ραβδοσκοπήσει (μάρτυρες, διάφορα βοηθητικά υλικά, πνευματική δύναμη κ.λ.π.) τότε δεν ραβδοσκοπεί εκείνος παρά οι ακατανόητες αλχημείες του….2) Αν εξετάσουμε τα ραβδοσκοπικά μηχανήματα σε γενικότητες, κανένα χωρίς την συμμετοχή του ραβδοσκόπου δεν φέρει αποτελέσματα… Για παράδειγμα οι βέργες από ένα ραβδοσκοπικό συχνοτήτων αν δεν τις χειρίζονταν τούτες ο ραβδοσκόπος ουδέποτε θα έλκονταν ή κινούνταν στο παραμικρό (ή έστω σωστά) ακόμη και αν υπήρχε κάποιος αυτοματισμός.. Άρα για να μιλήσουμε για ραβδοσκοπία απαιτούνται μέσα στα δεδομένα τόσο η ανθρώπινη παρουσία για να μην την πω η ενέργεια της ( έστω και υπό μορφή πράξεων), όσο και πέραν αυτής άλλα υλικά ή ηλεκτρονικά μέσα… Αυτό από μόνο του απορρίπτει την κίνηση των βεργών σαν την βάση της ραβδοσκοπίας γιατί τότε θα μπορούσαμε να εντοπίσουμε αυτόματα τα πάντα βάσει συχνοτήτων τόσο σαν σύνολο όσο και ατομικά ή «μικροατομικά»… Μέχρι εδώ είναι όλα σχεδόν γνωστά στους επιστήμονες που όμως εξακολουθούν να μην μπορούν να αντιληφθούν τι συμβαίνει στη ραβδοσκοπία και έφτασαν στο σημείο να μιλούν επιστήμονες άνθρωποι ότι οι βέργες ή η βέργα κινούνται από συντονισμό που επιτυγχάνεται με μάρτυρες κ.λ.π. και απαιτείται παράδοξα και ακατανόητα να μην ακουμπούν τα δάκτυλα στην παλάμη παρά στο αντικείμενο για να επιτευχθεί ο συντονισμός και λοιπά και λοιπά… Όλα τούτα, βεβαίως και στερούνται τόσο επιστημονικής αποδοχής όσο και σοβαρότητας… Αν γνώριζαν τι συμβαίνει στη ραβδοσκοπία δεν θα είχαν ανάγκη από τέτοιες αλχημείες ή τον Δημόκριτο να τους υπολογίζει τις ιδιοσυχνότητες του κάθε σώματος για να συντονισθούν και αν γίνεται…. Στη ραβδοσκοπία δεν χρειάζεται κανένας συντονισμός γιατί απλούστατα………………… Μια λέξη σχεδόν λείπει και σας ανοίγεται ένας νέος δρόμος διάπλατα αντί να σας πελαγοδρομούν… Το ίδιο μα πολύ πιο δύσκολο αν καταλάβετε γιατί αν σας θέσω ο ίδιος χρυσό πάνω στη γη δεν θα μπορείτε εύκολα και τις περισσότερες φορές καθόλου να συντονισθείτε πάνω του ή να τον εντοπίσετε.

discmen
Περίεργος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ 23 Μαρ 2013, 13:11

Re: θεματα που αφορουν την ραβδοσκοπια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από discmen » Σάβ 23 Μαρ 2013, 13:31

<<ξεκαθαρίζω τα εξής: Α) Δεν παίζει κανένα απολύτως ρόλο με ποιο είδος μετάλλου ή κράματος βεργών και θηκών τους ραβδοσκοπείτε Β) Δεν παίζει κανένα ρόλο το μήκος τους, το πάχος τους ή ακόμα και το σχήμα τους, ως επίσης και η μόνωση ή η γείωση των αντικειμένων που αναζητείτε ή του εαυτού σας.. >>

φιλε ait

θα μου επιτρεψεις να διαφωνισω μαζίσου. παιζει ρολο και το κραμα και το σχημα και το μηκος των βεργων.

Απάντηση