Εκρεμες απορια

Πληροφορίες και συζητήσεις για πρακτικές μεθόδους και ιδιοκατασκευές αναζήτησης χρυσού
jimgr
Περίεργος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2015, 23:32
Χρόνια εμπειρίας: 0-1 χρόνια
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Εκρεμες απορια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jimgr » Πέμ 19 Νοέμ 2015, 23:50

Καλησπερα σας ειμαι νεος στο φορουμ σας και στην εμπειρια τις ραβδοσκοπιας.
Ας παμε στο θεμα μου .....αγορασα προσφατα ενα εκρεμες αλλα πηγα σε αρκετες παραλιες και το μονο που καταφερα ειναι να μαζευω πετροματα τα οποια μου εδιναν στιγμα χρυσου η ασημι. εκανα αρκετα πειραματα δηλαδη μαζεψα αρκετα πετροματα 20 και πλεον και εβαζα στην θαλαμι του εκρεμους απο λιγη σκονη και ειδα οτι τα πετροματα αυτα δεν τα εβλεπε η μου εδιχνε οτι ειναι γνωστα, δηλαδη ειχα μια κινισει αριστερα προς δεξια και το ασιμη η το χρυσο μου εκανε κινισει αριστεροστροφη προς δεξια αααα ξεχασανα σας πω οτι αλαξα και το αλισιδακι και εβαλα μια χρυση αλισιδα. εκανα κατι στραβο ? αυτα τα εκανα διοτι ειχα απελπιστει πολυ.φυσικα στιν θαλαμι εχω και φιλο χρυσου.
υπαρχει κατι λαθος που εχει γινει? θελω την βοηθεια σας. γιατι οταν το πειρα συνεχεια μου εδινε λαθος στοχους?
τωρα η θαλαμι ειναι γεματι αμα βρω στον δρομο μου και αλλα πετροματα και μου δινουν στοχους τι να κανω ?
Υπαρχει κατι που να αποκλιει τα πετροματα ?
Σας ευχαριστω



Άβαταρ μέλους
STAVROS
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 150
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2014, 18:02
Χρόνια εμπειρίας: 3-5 χρονια
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ηλικία: 46

Re: Εκρεμες απορια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από STAVROS » Πέμ 26 Νοέμ 2015, 17:37

Άσε τα εκκρεμές και πιάσε ένα τοπικό μικρό για τις παραλίες.... Άχαστο!!!! Αλλιώς θα πειραματίζεσαι μια ζωή και άκρη μάλλον δεν θα βγάλεις.
Δική μου άποψη για να μην παρεξηγηθώ......
Αν δεν σκάψεις, δεν θα μάθεις!!!

jimgr
Περίεργος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2015, 23:32
Χρόνια εμπειρίας: 0-1 χρόνια
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Εκρεμες απορια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jimgr » Παρ 27 Νοέμ 2015, 07:48

Σε ευχαριστω Σταυρο για την πληροφορια αλλα,οταν ενοιεις τοπικο .....για δισκο μιλας? Και εαν εχεις φωτο με τιμη κανε μου ενα pm σε παρακαλω θα με βοηθεισει πολυ.

Άβαταρ μέλους
STAVROS
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 150
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2014, 18:02
Χρόνια εμπειρίας: 3-5 χρονια
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ηλικία: 46

Re: Εκρεμες απορια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από STAVROS » Τρί 01 Δεκ 2015, 16:56

jimgr έγραψε:Σε ευχαριστω Σταυρο για την πληροφορια αλλα,οταν ενοιεις τοπικο .....για δισκο μιλας? Και εαν εχεις φωτο με τιμη κανε μου ενα pm σε παρακαλω θα με βοηθεισει πολυ.
Για παράδειγμα ένα garrett ace 250. Οικονομικό και καλό. Κοίταξε το στο ιντερνετ και δεις και τιμές και τα πάντα.
Αν δεν σκάψεις, δεν θα μάθεις!!!

Απάντηση